Loading...

Dünya devlerinden Hintli Flıpkart’a 1.4 Milyar $ yatırım

Hindistan’ın en büyük online alışveriş platformu dünyanın önde gelen şirketlerinden Tencent, eBay ve Microsoft’tan toplam 1.4 Milyar $’lık yatırım aldı.

Flipkart’ın kurucuları Sachin Bansal ve Binny Bansal’ın açıklaması ise şu şekilde oldu: “Tencent, eBay ve Microsoft, yeniliğin süper güçleri de diyebiliriz, Hindistan maceralarında bizimle ortak olmaya karar verdikleri için çok mutluyuz. Bu ortaklıklara karar vermemizde onların öncülük ettikleri sektörlerdeki tarihçeleri ve onları Flipkart’a getiren eşsiz uzmanlık ve içgörüleridir. Bu anlaşma, Hindistan’daki ticaret sektörünün dönüşümünü teknolojiyle hızlandırmak konusundaki kararlılığımızı teyit ediyor.”

deneyim. öncü. uzmanlık.

Tencent’in Flipkart’a yatırım dışında sağlayacağı faydalardan biri de sosyal ağlar ve e-ticaret arasındaki bağlantı konusundaki deneyimlerini aktarmak. Bu sayede Flipkart, Hindistan’daki e-ticaret sektöründeki liderlik pozisyonunu daha da ileri götürebilecek.

eBay ise nakit bir yatırımla birlikte eBay’in Hindistan operasyonunu Flipkart’a bırakmakta. “eBay.in” Flipkart’tan bağımsız bir kuruluş olarak hizmet vermeye devam edecek.

alışverişte “sınır” yok.

Ayrıca Flipkart ve eBay özel bir sınırlararası ticaret anlaşması imzaladı; bunun sonucunda Flipkart müşterileri eBay’in global ürün listesine erişim sağlayabilirken eBay’in müşterileri de Flipkart mağaza sahipleri tarafından satılan benzersiz Hint ürünlerine ulaşabilecek.

Ülkemizden de bu tip yatırım haberleri almak dileğiyle…

 

Sonraki kahve molanızda CafeMount’ta buluşalım!

 

You might also like

Hiç Yorum Yok

Bir Yorum Bırak