Loading...

Düzen & Motivasyon: İşe Yarayacak 5 Uygulama

Kupalar dolduysa, kahve molası geldiyse CafeMount’a buyrun!

 

Bazen işleri ve bütçeyi bir düzende tutmak, odaklanmak veya motive olmak zor olabiliyor. Mobil hayatın sağladığı yararlardan biri de bu amaçlara hizmet edecek uygulamaları sizinle paylaşmak.CafeMount da sizinle bu uygulamalardan birkaçını bir kahve molası süresinde paylaşmak istiyor:

 

Fikir Haritası: Trello

İster yapılacak işler listesi oluşturun, isterseniz yapacağınız seyahatlere dair bir çizelge hazırlayın; Trello bireysel veya takım halinde çalışmayı bu basit ve esnek sistemiyle oldukça kolaylaştırıyor. Panolara oluşturduğunuz görevler veya bilgileri düzenleyebilir, açıklayıcı dosyalar ile panoları zenginleştirebilirsiniz; böylece yapılacak işler, sözleşmeler, faturalar veya aklınıza gelebilecek herhangi bağlantılı bir bilgiyi düzenli ve bir arada tutmak oldukça kolaylaşacak.

Hayat Notlardan İbaret: Evernote

Notlarınızı kategorize etmek, listelemek, ihtiyacınıza göre görüntüleyebilmek -lokasyon bazlı gibi- vb. kolaylıklar sunan EverNote farklı cihazlarda kullanılsa da senkronize olabiliyor ve etkili br kullanım kolaylığı sunuyor. Hayatınızın veya işinizin farklı kolları için farklı defterler oluşturabiliyorsunuz, onlara etiketler koyabiliyorsunuz; böylece aradığınızı çok hızlı bir şekilde bulabiliyor ve gözden geçirebiliyorsunuz. Masaüstü tarayıcınızda kullanırken ekran alıntısı aracı sayesinde de sizin için önemli ekran görüntülerini bu şekilde defterinize ekleme fırsatı da tanıyor.

Eksiye Düşmek Yok: MoneyLover

Android tabanlı bu uygulama sayesinde gelir ve giderlerinizi ayarlayabilir, harcama yaptığınız kalemlerin birbirine oranını grafik olarak görebilir, bütçenizi planlayabilir ve sınırlandırabilirsiniz. Fiş ve faturalarınızın fotoğraflarını da sisteme kaydedebilirsiniz. Yani her şey fazlasıyla kontrol altında görünüyor. Eksiyi görmek yok!

 

Gürültüden Uzağa: Noisli

Kalabalık bir ofiste, bir kahve dükkanındaki kişisel alanınızda ya da yalnız olduğunuz bir ortam bile olsa bazı sesler veya yeri geldiğinde sessizlik bile konsantrasyonu bozabiliyor. Google Chrome tarayıcınızda eklenti olarak kullanabileceğiniz Noisli, tüm olumsuz sesleri izole ederek size keyifli bir çalışma atmosferi hazırlıyor.

Dikkat Dağıtanlar da Uzağa: StayFocusd

Takip edilen pek çok iş, aramalar, araştırılanlar, hazırlananlar… Bu kadar yoğunluk arasında kimilerinin bir kaçış noktası olarak gördüğü sosyal medyaya bazen sınır koymak mümkün olmuyor. -du. Yine bir Google Chrome uzantısı olarak StayFocusd’la gün içerisinde hangi platformu ne kadarlık bir limitte kullanmak istiyorsanız bu ayarlamayı yapabilirsiniz. Koymuş olduğunuz süre limitini aştıktan sonra o siteye erişiminiz tarayıcı bazında engellenmiş oluyor.

 

Geldik bonus bölüme: E-ticaret ile uğraşanlar için ürünleri düzenli ve güncel tutmak, fiyat-stok takibi yapmak, siparişleri faturalandırmak ve daha pek çok farklı işlemi gerçekleştirebileceğiniz StockMount! Söz etmesek olmazdı 🙂 Detaylar için buraya tıklayın.

 

Sonraki kahve molanızda CafeMount’ta buluşalım!

You might also like

Hiç Yorum Yok

Bir Yorum Bırak