Loading...
Browsing Tag

CafeMount

Bukoli Ticari Faaliyetlerini Durduruyor!

Kupalar dolduysa, kahve molası geldiyse CafeMount’a buyrun!

 

Borusan Holding’in Lojistik divizyonunda 2014 yılından bu yana hizmet veren Bukoli, 30 Haziran 2017 itibariyle ticari faaliyetlerine son verdiğini hem internet sitesinde hem de müşterilerine göndermiş olduğu e-posta aracılığıyla duyurdu. Bukoli, belirtilen tarihe kadar müşterilerinin vereceği siparişleri teslim edecek ve hizmetlerini bu tarihten itibaren tamamen sonlandıracak.

Bukoli oldukça hızlı bir büyüme göstermişti; 5 yıllık iş planları dahilinde İstanbul’da 2500 teslimat noktasına ulaşmak ve İzmir, Ankara, Bursa ve Antalya gibi büyük şehirlerde de hizmet vermek var idi. Konuyla ilgili olarak sektörün uzman isimlerinden gelen yorumlar ise e-ticaret entegrasyon faaliyetlerindeki eksiklikler, bilinirliğin düşük kalması ve en büyük müşterilerinden biri olan Markafoni’nin kapanışının Bukoli’yi etkileyerek bu kapanış kararının alındığının altını çiziyor.

 

Sonraki kahve molanızda CafeMount’ta buluşalım!

Çin ve Türkiye e-ticaret için bir arada

Kupalar dolduysa, kahve molası geldiyse CafeMount’a buyrun!

 

Türkiye ve Çin arasındaki ilk e-ticaret anlaşması Kayseri’de imzalandı! Antalya’da 2 yıl önce gerçekleşmiş olan G-20 zirvesinde yapılan anlaşma uyarınca Türkiye’de e –ticaret yapılacak pilot il olarak Kayseri seçildi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ticaretin ülkeleri yakınlaştırdığını ve birbirlerini daha iyi anlama fırsatı yarattığına dikkat çekerek e –ticaret anlaşmasının Türkiye ve Çin açısından bir ilk olduğunu belirtti.

 

sınırlar ötesi e-ticaret.

elektronik ipek yolu.

Bu anlaşma, Çin’in uluslararası e-ticarette imzaladığı ilk anlaşma olma özelliğini taşımakta. Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang “Çin, e-ticarette başlangıçta 1.3 trilyon yuan gelir elde etti. Geçen yıl e-ticaret hacmi 6,5 trilyon yuana ulaştı, bu yıl sonu itibarıyla da 12 trilyon yuana çıkması hedeflenmektedir. Çin tarafı, Türk tarafıyla birlikte e-ticaret platformunu kurarak, ticaretteki zenginlikleri birlikte kullanabilirler. Hepinizin bu projeyi özlemle kurup, destek vereceğinizi ümit ediyorum” sözleriyle konuyla ilgili olumlu düşüncelerini belirtti.

 

Dünyanın en eski ticaret yollarından biri olan “İpek Yolu”nun tekrar canlanması olarak da görülen bu anlaşmayla birlikte, Alibaba gibi global bir e-ticaret devine ev sahipliği yapan Çin ve e-ticaret sektöründe gelişim yönünde yakın zamanda da önemli kararlar alan ülkemiz arasındaki ilişkinin uluslararası e-ticaret için büyük bir önem teşkil ettiğini söylemek mümkün.

 

Sonraki kahve molanızda CafeMount’ta buluşalım!

Sizi Motive Etmeye Hazır Çalışma Alanları: Küçük ama Etkili

Kupalar dolduysa, kahve molası geldiyse CafeMount’a buyrun!

 

Yoğun tempoda kendimizi motive edecek, odaklanmaya yarayacak pek çok şey arıyoruz. Bu duruma birkaç farklı açıdan çözüm bulmak mümkün ama en temellerinden biri çalışma alanınızın ne kadar düzenli ve sizi çalışmaya teşvik edici olması. Sizlere de ilham vermesi için dikkat çeken noktaları sizler için derledik:

Aydınlık & Şık

Örneğin yukarıdaki ofis düzeninde oldukça açık renkler kullanılmış; hareket yaratması anlamında da desenlerden güç alınmış. Böylelikle ferah ve aydınlık bir çalışma ortamı hazırlanmış. Çekmeceler iş yükünü toparlarken motive edici objelere, birkaç küçük bitkiye de yer açılmış. Aslında çok ufak bir alan olmasına rağmen iyi bir düzenleme ve doğru renklerle geniş bir alan görüntüsü elde edilmiş.

Yine dar alanları değerlendirmenin güzel bir örneği: Duvarı depolama alanı haline getirmek. İhtiyacınız olan kaynaklar, dosyalar, hazırladığınız kitapçıklar, bir de pano; daha ne olsun! Bu örnekte de açık ve gözü yormayacak bir arkaplan oluşturulmuş; alana hareket desenli kumaş ile oturma alanında verilmiş. Burada oturup işleri düzene koymak ve bir bir gerçekleştirmek daha kolay olsa gerek.

Masanın üstünde kalabalık yapabilecek her şey çekmeceye! Klipsler, ataçlar, bantlar… Ama bunları da gelişigüzel yerleştirmek başka bir karmaşaya sebep olacaktır. Birkaç ufak kutu, kendinden bölmeli çekmece düzenleyiciler, minik kavanozlar; her şey düzen için! Bu düzen bile insanı çalışma ve bir şeyleri tamamlama hevesi ile dolduruyor.

Bilgisayar, tablet, cep telefonu, kamera ve gerekli diğer elektronik aletlerin şarj kabloları karmaşasını biliriz; çözdükçe dolaşır yeniden. Bu karmaşayı engellemek için kağıt klipslerinden faydalanabilirsiniz. Küçük etiketler de ekleyebilir böylelikle kabloları düzenli tutabilirsiniz. Masadaki karışıklık iş planınızdaki karışıklığı da doğrudan etkilemekte; ilginç ama doğru.

Peki küçük çalışma alanınıza bir de bahçe sığdırabiliyorsunuz desek? Askı aparatlar sayesinde saksılarınızı, minik teneke vazolarınızı bu minik bahçenin oluşumunda kullanabilirsiniz. Bitkilerin ortamdaki madde dengesini sağlama özellikleri bazı araştırmalarda sunulmuştur; buna göre de bitki seçimlerinizi yapabilir hem görsel hem fizyolojik açıdan bu minik bahçenin çalışma performansınıza olan etkisini görebilirsiniz.

 

Mevcut alanı yaratıcılığınızı, renklerin ve desenlerin etkisini, kendin-yap projelerini ve daha birçok faktörü kullanarak daha ilham verici ve çalışma isteğini artıran bir duruma getirmek oldukça kolay! Umuyoruz CafeMount’taki bu molanız size birtakım fikirler sunmuştur.

 

Sonraki kahve molanızda CafeMount’ta buluşalım!

TÜSİAD “Dijitalleşen Dünyada Ekonominin İtici Gücü: e-Ticaret” Raporunu Sundu

Kupalar dolduysa, kahve molası geldiyse CafeMount’a buyrun!

 

Geçtiğimiz hafta TÜSİAD’ın yayınladığı ve bir toplantı ile kamuoyuna açıkladığı “Dijitalleşen Dünyada Ekonominin İtici Gücü: e-Ticaret” raporu sektör için oldukça aydınlatıcı. GittiGidiyor ve Boston Consulting Group katkılarıyla hazırlanan bu rapor Türkiye’nin e-ticaret sektöründeki potansiyeli ve gelişim fırsatları ile ilgili adımlar ile ilgili önemli noktalara değinmekte.

Toplantıda konuşma yapan TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, e-ticaretin hızla büyüdüğü halde toplam perakendeden aldığı payın henüz yüzde 3.5 seviyesinde olduğunu belirtti. Türkiye’deki e-ticaret sektörünün güçlü bir potansiyele ve gelişim alanına sahip olduğunun da altını çizdi. E-ticareti yalnızca satıcılar sınırında değil; lojistiğinden internet girişimciliğine, finansal kaynaklardan alternatif ve güvenli ödeme sistemlerine kadar geniş bir çerçevede ele almanın gerekliliği ve öneminden de söz etti.

lokal. global.

Toplantıya TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Dijital Ekonomi Yuvarlak Masası Lideri Esin Güral Argat, TÜSİAD Yönetim ve Yuvarlak Masa Kurulu Üyesi Sina Afra, TÜSİAD Bilgi İletişim Teknolojileri Çalışma Grubu Başkanı Filiz Akdede, BCG Yönetici Ortağı Cenk Sezginsoy, GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı, BTS Legal Yönetici Ortağı Yasin Beceni, Bankalar Arası Kart Merkezi CEO’su Soner Canko, Media Markt CEO’su Yenal Gökyıldırım ve Koton Yönetim Kurulu Eş Başkanı Gülden Yılmaz gibi sektörün önemli isimleri katıldı.

öne çıkanlar

  • Global e-ticaretin hacmi son 4 yılda 630 milyar dolardan 1,6 trilyon dolara, toplam perakende içerisindeki payı ise %4,2’den %8,5’e ulaştı. 2021 yılında bu oranın %13 seviyesine ulaşması bekleniyor. Sınırlar ötesi e-ticaret büyümesine devam ederek, 2020 yılında 1 trilyon dolar sınırına yaklaşacak.
  • Türkiye’de e-ticaretin hacmi 2016 itibarıyla 17,5 milyar TL’ye ulaştı. 2012 yılında %1,7 olan e-ticaretin toplam perakendedeki payı ise %3,5’e yükseldi.
  • 2016 yılı itibarıyla Türkiye’de e-ticaret işlemlerinin yaklaşık %19’u akıllı telefon ve tabletler üzerinden gerçekleşti. 2021 yılı için bu oranın % 49 seviyesine ulaşacağı tahmin ediliyor.
  • Türkiye’de online alışverişin tercih edilmesindeki en önemli etken uygun fiyat beklentisi.

5 temel adım

  • Sektör ve idari yapı arasında etkin iletişimin sağlanması
  • Algı ve dijital okuryazarlığın artırılması
  • Perakendecilerin e-ticaret ekosistemine daha fazla dahil olması
  • Teknik altyapının iyileştirilmesi
  • Mevzuatın sektörün gelişimini destekleyecek şekilde düzenlenmesi

Globalden ve ülkemizden e-ticaret sektörüne dair detaylı bir analizin ve çarpıcı çıkarımların yapıldığı bu rapora http://www.eticaretraporu.org/ adresinden ulaşmak mümkün. Tüm bilgilerin özetlendiği bu infografiğe göz atmak isteyebilirsiniz:

Sonraki kahve molanızda CafeMount’ta buluşalım!

Düzen & Motivasyon: İşe Yarayacak 5 Uygulama

Kupalar dolduysa, kahve molası geldiyse CafeMount’a buyrun!

 

Bazen işleri ve bütçeyi bir düzende tutmak, odaklanmak veya motive olmak zor olabiliyor. Mobil hayatın sağladığı yararlardan biri de bu amaçlara hizmet edecek uygulamaları sizinle paylaşmak.CafeMount da sizinle bu uygulamalardan birkaçını bir kahve molası süresinde paylaşmak istiyor:

 

Fikir Haritası: Trello

İster yapılacak işler listesi oluşturun, isterseniz yapacağınız seyahatlere dair bir çizelge hazırlayın; Trello bireysel veya takım halinde çalışmayı bu basit ve esnek sistemiyle oldukça kolaylaştırıyor. Panolara oluşturduğunuz görevler veya bilgileri düzenleyebilir, açıklayıcı dosyalar ile panoları zenginleştirebilirsiniz; böylece yapılacak işler, sözleşmeler, faturalar veya aklınıza gelebilecek herhangi bağlantılı bir bilgiyi düzenli ve bir arada tutmak oldukça kolaylaşacak.

Hayat Notlardan İbaret: Evernote

Notlarınızı kategorize etmek, listelemek, ihtiyacınıza göre görüntüleyebilmek -lokasyon bazlı gibi- vb. kolaylıklar sunan EverNote farklı cihazlarda kullanılsa da senkronize olabiliyor ve etkili br kullanım kolaylığı sunuyor. Hayatınızın veya işinizin farklı kolları için farklı defterler oluşturabiliyorsunuz, onlara etiketler koyabiliyorsunuz; böylece aradığınızı çok hızlı bir şekilde bulabiliyor ve gözden geçirebiliyorsunuz. Masaüstü tarayıcınızda kullanırken ekran alıntısı aracı sayesinde de sizin için önemli ekran görüntülerini bu şekilde defterinize ekleme fırsatı da tanıyor.

Eksiye Düşmek Yok: MoneyLover

Android tabanlı bu uygulama sayesinde gelir ve giderlerinizi ayarlayabilir, harcama yaptığınız kalemlerin birbirine oranını grafik olarak görebilir, bütçenizi planlayabilir ve sınırlandırabilirsiniz. Fiş ve faturalarınızın fotoğraflarını da sisteme kaydedebilirsiniz. Yani her şey fazlasıyla kontrol altında görünüyor. Eksiyi görmek yok!

 

Gürültüden Uzağa: Noisli

Kalabalık bir ofiste, bir kahve dükkanındaki kişisel alanınızda ya da yalnız olduğunuz bir ortam bile olsa bazı sesler veya yeri geldiğinde sessizlik bile konsantrasyonu bozabiliyor. Google Chrome tarayıcınızda eklenti olarak kullanabileceğiniz Noisli, tüm olumsuz sesleri izole ederek size keyifli bir çalışma atmosferi hazırlıyor.

Dikkat Dağıtanlar da Uzağa: StayFocusd

Takip edilen pek çok iş, aramalar, araştırılanlar, hazırlananlar… Bu kadar yoğunluk arasında kimilerinin bir kaçış noktası olarak gördüğü sosyal medyaya bazen sınır koymak mümkün olmuyor. -du. Yine bir Google Chrome uzantısı olarak StayFocusd’la gün içerisinde hangi platformu ne kadarlık bir limitte kullanmak istiyorsanız bu ayarlamayı yapabilirsiniz. Koymuş olduğunuz süre limitini aştıktan sonra o siteye erişiminiz tarayıcı bazında engellenmiş oluyor.

 

Geldik bonus bölüme: E-ticaret ile uğraşanlar için ürünleri düzenli ve güncel tutmak, fiyat-stok takibi yapmak, siparişleri faturalandırmak ve daha pek çok farklı işlemi gerçekleştirebileceğiniz StockMount! Söz etmesek olmazdı 🙂 Detaylar için buraya tıklayın.

 

Sonraki kahve molanızda CafeMount’ta buluşalım!

Boyner Holding’ten satış ilanı: Morhipo

Kupalar hazırsa CafeMount’ta kahve molası!

 

Boyner Holding, Morhipo.com’un yüzde 40 ile 60 arasındaki payına bir ortak bulmak için Ünlü&Co’yu yetkilendirdi. Bu ortaklık ile ilgilenen dört farklı grup bulunuyor. Farklı kaynaklardan gelen haberlere göre de satılacak hisseler arasında Morhipo’nun çok stratejik bir payının da yer aldığı, bu sebeple özel girişim sermayelerinin de konuyla ilgilendiği söz konusu.

Boyner Holding altında 2011 yılında kurulan Morhipo’nun yıllık cirosu 350-400 milyon TL değerinde. Bu yüzden yatırımcıların odak noktasında olması şaşırtıcı değil!

yatırım. stratejik ortaklık.

Konuyla ilgili bir başka bilgi ise Morhipo’nun ciro çarpan değerinin 1-1,5 aralığında  olabileceği belirtildi. Farklı bir kaynaktan gelen habere göre, aynı sektörde yer alan Trendyol Deutsche Bank ile bir piyasa yoklaması yaptığı ancak ciro çarpan değeri beklentisi 2 olan Trendyol’un bu beklentisinin karşılanamadığı ve süreci durduğu belirtildi. Ancak Trendyol bu durumun gerçeği yansıtmadığını bir açıklama ile duyurdu.

piyasa. ciro.

Yukarıda bahsi geçen, farklı kaynaklardan gelen haberlerin hiçbirisi Boyner Holding ve/veya Ünlü&Co tarafından doğrulanmış değil. Önümüzdeki haftalarda bu satış süreci sonlandığında talip gruplar, ortaya çıkan mali tablo ve elde edilen değerler hakkında net bilgilere sahip olabileceğiz.

 

Sonraki kahve molanızda CafeMount’ta buluşalım!

 

 

Başarılı bir e-mağaza nasıl olmalı?

Kupalar dolduysa, kahve molası geldiyse CafeMount’a buyrun!

 

Ülkemizde 20 yıl önce temelleri atılan e-ticaret faaliyetleri internetin erişiminin ve kullanımının yaygınlaşması, fiziksel gerçekleştirilen işlemlerin internet üzerine taşınmasıyla hızla büyümüş ve gelişmiştir. Onlarca farklı platformda yer edinmiş 100 bini aşkın mağazada farklı kategorilerde ve özelliklerde ürünler her gün “tık” almakta. Bu büyük pastadan pay almak isteyen girişimciler mevcut; ama akıllardaki en önemli soru: “Bu kadar mağaza ve ürünün arasında nasıl sıyrılacağım; nasıl başarılı olacağım?”

– Çarpıcı bir isim:

Ürünlerinizi lanse edeceğiniz site veya e-mağazanın adını rakiplerinizden farklı, akılda kalıcı ve belirlemiş olduğunuz kategori/kategorilerle uyumlu olarak seçmeniz faydanıza olacaktır. Böylelikle arama motorlarında ve/veya sanal pazar yerlerinde arama yapan alıcılar mağazanıza daha kolay erişebilir! Örneğin mutfak gereçleri satan bir mağazanın teknoloji anahtar kelimesinden, giyim ve aksesuar parçaları sayan bir mağazanın ise anne&bebek temalı bir isimle bu mağazayı oluşturması işleri zorlaştıracaktır. Bu durum ayrıca potansiyel müşterilerde “Burası X kategori odaklı bir yer, Y kategorisindeki ürünleri buradan satın almak güvenilir olmaz.” algısı yaratacaktır.

– Fark yaratan ürünler:

Satış yapmak istediğiniz kategoriyi belirlediniz, çarpıcı bir isminiz de var; sıra kategori dahilinde seçip mağazanızda lanse edeceğiniz ürünlerde. Sanal pazaryerlerinde yaptığınız anahtar kelime aramaları ile karşısına pek çok ürün çıkan potansiyel müşterilere nasıl erişebilirsiniz?

   – Benzersiz ürünler:

Aynı kategoride ürün satışı yapan diğer firmalardan farklı çeşitler ve/veya özellikler veya niş bir kategoride ihtiyacı karşılayan benzersiz çözümler sunabilen firmalar tabii ki her zaman avantajlı olacaktır. Bunun için satış yapmayı düşündüğünüz kategori(ler)de ithal ettiğiniz, ürettiğiniz veya tedarikçi aracılığıyla edindiğiniz ürünleri titizlikle seçmeli ve varyasyonları kontrollü şekilde yüksek tutmalısınız.

   – Fiyat/Performans:

Az sayıda satıcısı olan niş ürün veya çok sayıda satıcısı olan genel geçer ürün de olsa müşteriler daima ödedikleri ücretin karşılığında yüksek bir fayda elde etmek ister. Bu nedenle sunduğunuz ürünlerde;

–  Genel geçer ürünler için fiyatta rekabet oldukça dişlidir. Kullanım için belli bir bilgi birikimi veya uzmanlık gerektirmeyen, bahsi geçen ürünün yüzlerce mağaza tarafından listelendiği durumlarda fiyat konusunda alıcının öncelikli olarak dikkat ettiği kriter fiyatın uygun olmasıdır.

– Niş ürünler için ise, fiyatlandırma tabii ki daha farklı olacaktır, ama yine de erişilebilirlik ve alternatif ürünler arasında öne geçirebilecek düzeyde uygun fiyatlandırma alıcıların ilgisini çekecektir. Bu niş ürünlerin güvenli şekilde teslim edilmesi ve satış sonrası hizmetler de elbette ki fark yaratacaktır.

– Hızlı ve güvenli kargolama:

Alıcı tarafından düşünelim: Bir ürün satın aldığımızda elimize hızlıca ve teşhir edildiği şekilde; mümkünse de kısa süre içerisinde elimize ulaşmasını isteriz. Yüksek puanlı mağaza sahiplerinin ortak ve önemli özelliklerinden biri de bu teslimat koşulları. Sanal pazar yerinin belirttiği veya bizzat anlaştığınız kargo firması ile kargoların teslimatı konusundaki emniyet, kargolama saatleri ve benzeri konularda net olmalısınız. Ürünün ulaşmadığı her bir gün, ulaştığı zaman ise teşhirden farklı ve/veya eksik özellikte çıkması, ürünün taşınma aşamasında zarar görmüş olması gibi durumlar sizin alıcı tarafında güvenilirliğinizi olumsuz etkileyecek; bu durum da mağaza puanınıza yansıyacaktır.

– Müşteri ilişkileri:

Satış yapacağınız kategorilerde benzersiz ürünleriniz ve bu ürünleri sergileyeceğiniz mağazanızın dikkat çekici ismi hazır, kargo firmasıyla da gerekli anlaşmaları yaptınız; bunları doğru bir şekilde müşteriye aktarmak ve aktarmış olduğunuz bu koşulları uygulayabilmeniz artık mağazanız için en belirleyici özellik.

   – Ulaşılabilirlik:

“Satıcıya ulaşamıyorum!”, “Satıcıyı aradım yanıt vermedi!”: Alıcı ürünle, ürüne dair bir sorun yaşadığında değişim ve iade işlemleriyle ilgili daha fazla bilgi almak istediğinde mağazaya kolay ve kısa bir yol ile ulaşabiliyor olmalı. Cevap verme süreniz ne kadar düşük, cevap verdiğiniz kişi sayısı ne kadar yüksek ve gelen sorulara verdiğiniz yanıtlar ne kadar tatminkarsa mağazanız o kadar değerli olacaktır.

   – Paketleme ve diğer hizmetler:

Paketleme ile ilgili müşterilerinize ileteceğiniz minik ve samimi notlar, deneme boy ürünler, sonraki alışverişleri için tanıyacağınız fırsatlar ve benzeri müşteriye dokunan aksiyonlar müşterilerinizden aldığınız yorumları oldukça pozitife çevirecek ve sizi öne geçirecektir. Niş ürünler için ise uygun şekilde paketlenme; kılıf veya keseler, yumuşak dolgular, sert kutular vs. gibi durumlar da firmanın ürüne ve müşteriye verdiği değerin çok yüksek olduğu algısını taşımaktadır; yine artı puan!

– Ürün bilgilerinin güncelliği:

Ürününüzün fiyatı güncel mi, stokta kalan ürün bilgisi doğru mu? Peki ya açıklamaları kontrol ettiniz mi? Teslimat süresi ve koşulları konusunda yaşadığınız değişiklikleri ürünlerinize de yansıttınız mı? Tüm bunlar atlanmaması gereken önemli noktalar; çünkü bulunduğunuz vaat doğrultusunda alıcılar bir satın alım gerçekleştirecek ve bu koşulların karşılanmasını bekleyecektir. Ürün ve ürünlere dair çeşit sayınız, ürün satışı gerçekleştirdiğiniz platformlar ve diğer özelliklerin sayısı arttıkça bu işlemleri gerçekleştirmek ve/veya takibini yapmak oldukça karmaşık bir hal alacaktır. Ürünlerinizi ayrı ayrı üyeliklerden ve panellerden takip etmek de zorlaşacaktır.

 

E-ticarette başarılı olmaya dair birkaç adımı sizlerle paylaştık. Yapılması gereken işlemler, takip edilmesi gerekenler…

Bunun için çözüm StockMount! Ürünlerinizi tek bir panelden kontrol edebileceğiniz; fiyat ve stok gibi güncelliği önemli bilgilerinizin bu özelliğini korumasına yardımcı, mesaj ve siparişleri tek bir yerden görüntüleyebileceğiniz; dolayısıyla e-ticarete dair rutin işlemlerinizi kolaylaştıracak bir sistem.

Sonraki kahve molanızda CafeMount’ta buluşalım!

Merhaba!

CafeMount bir “çay-kahve molası blog”u. İş hayatı yoğun, molalar kısa; ilham kaynağı net, paylaşılanlar doyurucu olmalı. Bu fikirle yola çıktık, 2017 yılının Nisan ayında CafeMount’u sizlerle buluşturduk.

 

İçinde bulunduğumuz sektör gereği e-ticarete dair bolca içeriğin yanı sıra sizleri iş hayatınızda motive edecek ve organize olmanıza yardımcı olacak ufak tefek yardımcı bilgiler ve teknikler de sunacağız. Yani kendi mutfağımızdan bir şeyler sunacağız! Eh, misafirlerimiz de olacak; onlarla çay-kahve eşliğinde yapacağımız hoş ve yararlı sohbetlerimizi sizlerle paylaşacağız. Müdavimlerimizi de unutmuyoruz; CafeMount’un keyfini çıkartanlar da deneyimlerini aktaracak.

 

CafeMount bir StockMount Teknoloji A.Ş. yayınıdır. Sizleri de bir parçası olmaya davet ediyoruz. Kupalarınızı hazırlayın ve CafeMount’a gelin!