Loading...
Browsing Tag

Morhipo

Boyner Holding’ten satış ilanı: Morhipo

Kupalar hazırsa CafeMount’ta kahve molası!

 

Boyner Holding, Morhipo.com’un yüzde 40 ile 60 arasındaki payına bir ortak bulmak için Ünlü&Co’yu yetkilendirdi. Bu ortaklık ile ilgilenen dört farklı grup bulunuyor. Farklı kaynaklardan gelen haberlere göre de satılacak hisseler arasında Morhipo’nun çok stratejik bir payının da yer aldığı, bu sebeple özel girişim sermayelerinin de konuyla ilgilendiği söz konusu.

Boyner Holding altında 2011 yılında kurulan Morhipo’nun yıllık cirosu 350-400 milyon TL değerinde. Bu yüzden yatırımcıların odak noktasında olması şaşırtıcı değil!

yatırım. stratejik ortaklık.

Konuyla ilgili bir başka bilgi ise Morhipo’nun ciro çarpan değerinin 1-1,5 aralığında  olabileceği belirtildi. Farklı bir kaynaktan gelen habere göre, aynı sektörde yer alan Trendyol Deutsche Bank ile bir piyasa yoklaması yaptığı ancak ciro çarpan değeri beklentisi 2 olan Trendyol’un bu beklentisinin karşılanamadığı ve süreci durduğu belirtildi. Ancak Trendyol bu durumun gerçeği yansıtmadığını bir açıklama ile duyurdu.

piyasa. ciro.

Yukarıda bahsi geçen, farklı kaynaklardan gelen haberlerin hiçbirisi Boyner Holding ve/veya Ünlü&Co tarafından doğrulanmış değil. Önümüzdeki haftalarda bu satış süreci sonlandığında talip gruplar, ortaya çıkan mali tablo ve elde edilen değerler hakkında net bilgilere sahip olabileceğiz.

 

Sonraki kahve molanızda CafeMount’ta buluşalım!